середа, 20 листопада 2019 р.

                  До 130 річниці з Дня народження Едвіна Павелла Габбла

Едвін Павелл Габбл (часто також Хабблангл. Edwin Powell Hubble, (20листопада 1889МаршфілдМісуріСША — 28 вересня 1953СанМариноКаліфорніяСША) — американський астроном; дослідник галактик, позагалактичних туманностей, сформулював закон Габбла,  створив   класифікацію галактик.130 років тому народився американський астроном Едвін Габбл.

На честь конструктора-винахідника назвали телескоп "Габбл", який є найбільш потужним орбітальним телескопом. 
1. Всесвіт простягається далі нашої Галактики
У 1919 році Едвін Габбл почав працювати на найбільшому астрономічному телескопі Хукера в обсерваторії Маунт-Вілсон (Каліфорнія, США). Габбл спростував, що Всесвіт складається з єдиної галактики - Чумацького Шляху, спостерігаючи в телескоп за декількома спіральними туманностями, включаючи Туманність Андромеди і Трикутник. Він з'ясував, що ці туманності розташовані далеко, щоб бути частиною Чумацького Шляху. Це окремі галактики, розташовані за межами нашої. Це відкриття змінило наукове бачення Всесвіту.
2. Морфологічна система класифікації галактик
Коли стало відомо, що у Всесвіті не одна галактика Габбл придумав систему їх класифікації. Він групував зображення галактик на фотознімках і виділив серед них еліптичні, лінзоподібні, спіральні і неправильні. Габбл вважав, що будь-яка галактика, еволюціонуючи, проходить через всі елементи цієї послідовності. Тому еліптичні галактики називають раннім класом, а спіральні - пізнім.
3. Всесвіт розширюється
Едвін Габбл проаналізував величину зміщення для віддалених об'єктів і виявив пряму залежність - чим далі від нас об'єкт, тим більше у нього червоне зміщення, тобто швидкість. Значить, Всесвіт розширюється з прискоренням - чим більше відстань між двома галактиками, тим більше швидкість їх розльоту один від одного. Цю залежність, назвали пізніше законом Габбла, її узгоджували з рішеннями рівнянь загальної теорії відносності Ейнштейна для гомогенних ізотропних розширених просторів.
Телескоп "Габбл" вивели на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://www.linkwithin.com/install?platform=blogger&site_id=2581928&url=https%3A//fizika-bcpto.blogspot.com/&email=irinaman11011969%40gmail.com