Цікавинки














Якутія. Лінзові хмари. 

Рідкісне явище природи


Великий стрибок. Самовідтворюючі матеріали








Невероятная 3D голограмма из телефона

Похожее изображение

Не проґавте: уперше за понад 150 років над Землею зійде "блакитний Місяць"

Не проґавте: уперше за понад 150 років над Землею зійде "блакитний Місяць"
Земляни отримають можливість насолодитися черговим космічним шоу. Цього разу любителів поспостерігати за рухом небесних тіл потішить Місяць. Природний супутник Землі вперше за останні півтора століття вбереться в блакитні шати.   Як повідомляє 24 канал, можливість застати Місяць у такому вигляді з'явиться в останню ніч січня.   31 січня можна буде побачити унікальне явище – місячне затемнення. Тоді й зійде "блакитний місяць". Унікальність явища полягає в тому, що затемнення буде супроводжуватися другою фазою повного Місяця, що надасть йому блакитного кольору. Востаннє це явище можна було побачити на Землі понад 150 років тому!   "Затемнення відбудеться в середині ночі. Центральна та Східна Азія, Індонезія,  Нова Зеландія і значна частина Австралії отримають чудовий вид цього місячного шоу у вечірньому небі. Воно піде далі, на захід, в Західну Азію, на Індійський субконтинент, на Близький Схід і Східну Європу", – йдеться в повідомленні.   Тривалість повної фази затемнення складе 77 хвилин. Наступного разу явище затемнення з блакитним Місяцем відбудеться лише в 2028 році, а потім – у 2032-му
Читайте більше тут: http://expres.ua/news/2018/01/21/281304-ne-progavte-upershe-ponad-150-rokiv-nad-zemleyu-ziyde-blakytnyy-misyac 

(До 30-річчя найбільшої аварії в історії атомної енергетики)




ЗАКОН ОМА ДЛЯ ПОЛНОЙ ЦЕПИ: ИСТОРИЯ И ФОРМУЛЫ. 





Скарбничка цікавих фактів
    1.    Всесвіт регулярний і непередбачуваний.
2.    Всі рухи можна описати трьома законами Ньютона.
3.    Енергія не зникає.
4.    Під час своїх перетворень енергія завжди переходить із більш корисних у менш корисні форми.
5.    Електрика і магнетизм – два боки однієї й тієї самої сили.
6.    Усе складається з атомів.
7.    Усе: матерія, енергія, квантові характеристики частинок – виступає дискретними одиницями, і ви не можете виміряти ні одну з цих величин, не змінивши її.
8.    Атоми «склеюються» електронним «клеєм».
9.    Поведінка речовини залежить від того, які атоми входять до її складу і як вони розташовані.
10.Ядерна енергія виділяється під час перетворення маси в
енергію.
11.Атоми, з яких все складається, самі складаються з кварків і лептонів.
12.Зірки народжуються, живуть і вмирають, як і все інше у світі.
13.Всесвіт виник у минулому в певний момент, і з того часу він розширюється.
14.Закони природи єдині для будь-якого спостерігача.
15.Поверхня Землі постійно змінюється, і на ній немає нічого вічного.
16.Всі процеси на Землі відбуваються циклами.
17.Все живе складається із клітин, які являють собою «Хімічні заводи» життя.
18.Все живе засноване на одному генетичному коді.
19.Всі форми життя виникли внаслідок природного відбору.
20.Все живе повязане між собою (суть екології).

Енергозбереження в побутіПоради по економії енергії:

1. Не викидайте гроші у вікно
Вікно, яке годинами залишається відкритим, навряд чи забезпечить Вам значний приплив свіжого повітря, але великий рахунок за опалення воно забезпечить напевно. Краще провітрювати частіше, але при цьому відкривати вікно широко й усього на кілька хвилин. І на цей час відключати термостатний вентиль на радіаторі опалення.
2. Сучасний опалювальний котел – кращий спосіб заощаджувати енергію
Тому що він дуже добре «переробляє сировину» і особливо ощадливо використовує дорогоцінну енергію. Сучасний низькотемпературний або конденсаторний котел використовує приблизно на 40 відсотків менше енергії, ніж застаріла опалювальна техніка.
 3. Не перешкоджайте шлях теплу
Не облицьовані батареї опалення не завжди гарні на вигляд, зате це гарантія того, що тепло буде безперешкодно поширюватися в приміщенні. Довгі штори, радіаторні екрани, невдало розставлені меблі, стійки для сушіння білизни перед батареями можуть поглинути до 20 відсотків тепла.
  4. Не перегрівайте квартиру
Деякі люди люблять пекуче натоплені квартири, а потім дивуються більшим рахункам за опалення. Завжди пам’ятайте: кожний додатковий градус температури в приміщенні обійдеться приблизно в 6 відсотків додаткових витрат на енергію.
 5. Опалюйте свою квартиру, а не котельню
Треба дуже добре - меж досконалості тут немає - термоізолювати опалювальний котел, водонагрівач, труби опалення й гарячого водопостачання, тому що в остаточному підсумку Вам потрібна тепла квартира, а не теплий підвал.
6. Не випускайте тепло
На ніч опускайте жалюзі, закривайте штори, щоб зменшити втрати тепла через вікна. Термоізолюйте ніші для опалювальних батарей і розмістіть в них відбивну срібну фольгу. Завдяки цьому можна заощадити до 4 відсотків витрат на опалення.
7. Сучасний опалювальний регулятор регулює й Ваші витрати на опалення
Установка сучасної системи регулювання опалення з автоматичним зниженням температури по ночах обходиться недорого, однак вона допоможе Вам заощадити багато грошей і енергії. Термостатні вентилі тепер повинні в обов'язковому порядку встановлюватися й у старих системах опалення.
 8. Більше світла з меншими витратами енергії
Енергозберігаючі лампи споживають енергії приблизно на 80 відсотків менше, ніж традиційні лампи накалювання, а служать в 8-10 разів довше.
  9. Коли варите й печете, зменшуйте інтенсивність полум'я
Якщо діаметри каструлі й конфорки збігаються, то тепло використовується оптимально. В «ощадливих» каструль рівне дно й припасована кришка.
10. Використовуйте залишкове тепло конфорки й духовки
Готуйте з невеликою кількістю рідини в закритій каструлі! Для готування страв, що вимагають на це багато часу, користуйтеся скороваркою. Плита й холодильник або морозильник - погані сусіди! Через тепловіддачу плити холодильний агрегат споживає більше енергії.
11. Маленькі спеціальні прилади можуть надати більшу допомогу в енергозбереженні
Одна кавова машина, наприклад, готує улюблений гарячий підбадьорливий напій набагато економічніше, ніж добра стара каструля. І інші спеціальні прилади, наприклад, яйцеварка або тостер в більшості випадків ощадливо використовують дорогоцінну енергію.
 12. Охолоджуйте з розумом
Установлюйте морозильний агрегат у прохолодному, добре провітрюваному приміщенні й розморожуйте його не рідше одного разу в рік.
Температура заморозки в -18о С є цілком достатньою.
Морозильний відсік варто відкривати лише ненадовго й поміщати туди тільки добре охолоджені продукти.
13. Розумні господарки й господарі виконують прання, пам'ятаючи про збереження енергії
Використовуйте ємність пральної машини оптимально й виконуйте прання злегка забруднених речей при низькій температурі й без попереднього прання.
 14. Мудрі господарі регулярно запрошують фахівців з техобслуговування водонагрівачів
Завдяки цьому заощаджується енергія й збільшується термін служби техніки.
 15. Не дозволяйте гарячій воді постійно циркулювати
Циркуляційний насос із реле часу скорочує втрати тепла й зменшує вартість електроенергії, що споживається насосом.
 16. Регулярне техобслуговування системи опалення є рентабельним
Це відбувається завдяки майже 4-процентній економії енергії, тому що добре налагоджена опалювальна техніка споживає менше енергії. Регулярне технічне обслуговування підвищить також експлуатаційну надійність Вашої системи й зменшить імовірність неполадок.
  17. Приймати не ванну, а душ – такий девіз усіх, хто заощаджує енергію
Чи знаєте Ви, що витрати енергії на прийняття ванни приблизно в три рази вище, ніж на прийняття душу? Родина з 4 чоловік зможе заощаджувати на вартості енергії й води, якщо замість ванни буде приймати душ.
18. Одноважільний змішувач забезпечує постійну температуру води й низькі енерговитрати
Одноважільний змішувач, як і термостатний змішувач вносять свій внесок у справу ощадливого використання енергії. Вони заощаджують значну кількість гарячої води, що інакше виливалася б без усякої користі!






SpaceX - ракети, які повертаються


Подробно о ракете-носителе FALCON HEAVY

                         Крок до зірок




Закони статики ніхто не відміняв

(додивитися до кінця)



Artwork of Proxima b10 крупнейших открытий в области физики за 2016 год

Gravitational waves Mesolens image

Частица Бога – связующий элемент Вселенной. 




 В июле две независимые команды исследователей, работающие с Большим адронным коллайдером, сообщили о том, что с вероятностью 99 процентов открыли бозон Хиггса, который сразу же окрестили "частицей Бога".

 Частица, которую искали долгое время, помогает представить законченную физическую модель и объяснить, почему объекты в нашей Вселенной наделены массой. Более того, благодаря именно этой частице, галактики, планеты и даже мы с вами имеем право на существование. 


                              Коли знаєш фізику 








10 головних наукових відкрить 2017 року

Идеи

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://www.linkwithin.com/install?platform=blogger&site_id=2581928&url=https%3A//fizika-bcpto.blogspot.com/&email=irinaman11011969%40gmail.com