середу, 12 січня 2022 р.

 12 січня 115 років з дня народження Сергія Павловича Корольова


10 фактів про Сергія Корольова


Досягнення Сергія Корольова у космічній галузі порівнюють із заслугами Ейнштейна у фізиці. Його ім’я було засекречене, тому у всіх матеріалах називали Корольова просто Генеральним конструктором, пишучи при цьому посаду з великої літери. У 115-й день народження видатного конструктора ми зібрали цікаві факти з його життя.

Сергій Павлович Корольов народився 12 січня 1907 року в Житомирі у родині вчителів. З десятирічного віку його виховував вітчим, iнженер-механiк за спеціальністю.

У 17 років Корольов спроектував свій перший планер. А для цього прочитав купу книг, частину з яких опанував в оригіналі — німецькою мовою.

Його мрією було будувати міжпланетні кораблі, які літатимуть космічним простором і доставлятимуть людей на інші планети.

Під керівництвом Сергія Корольова 4 жовтня 1957 року Радянський Союз вивів на навколоземну орбіту перший штучний супутник землі.

Завдяки праці Корольова у космосі побували перша тварина і перший екіпаж, а ще — відбувся перший радіозв’язок між двома пілотованими кораблями. В космос полетіли собаки Білка та Стрілка.

Апогей ученого — 12 квітня 1961 р. Вперше у світі був здійснений політ людини в космос. Юрій Гагарін став світовою знаменитістю. Полетівши в космос старшим лейтенантом, Гагарін приземлився вже майором. Політ Юрія Гагаріна тривав 109 хвилин. При цьому Сергій Павлович Корольов постійно залишався в тіні.

У 1938 році Сергій Корольов був заарештований за звинуваченням у завданні шкоди розвитку військової техніки. Причиною арешту став донос «доброзичливців». Початок термiну вiдбував на Колимi. У воєнний час заарештований Корольов працював під керівництвом Туполєва в тилу — будував літаки та ракети, а в липні 1944 року конструктора звільнили.

Корольов був одружений двічі. У серпні 1931 року він одружився на своїй колишній однокласниці Ксенії Вінцентіні. У 1935 р у них народилася донька Наталя, але шлюб виявився невдалим і в 1948 році вони розлучилися. Друга дружина — Ніна Іванівна Котенкова (1949-1966).

Сергiй Павлович Корольов помер на шiстдесятому роцi життя 14 сiчня 1966 року. Урна з його порохом установлена на Червонiй площi в Кремлiвськiй стiнi.

Улюбленими українськими піснями Корольова були «Дивлюсь я на небо…» та «Реве та стогне Дніпр широкий». До слова, саме пісня «Дивлюсь я на небо…» стала одним зі стимулів, що привели Корольова до захоплення космосом. А український космонавт Павло Попович зробив своєму головному конструктору справді неземний подарунок: заспівав Корольову його улюблену пісню… із космосу!Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://www.linkwithin.com/install?platform=blogger&site_id=2581928&url=https%3A//fizika-bcpto.blogspot.com/&email=irinaman11011969%40gmail.com