середу, 13 березня 2019 р.

14 березня виповниться 140 років з дня народження Альберта Ейнштейна, постать якого досі залишається однією з найбільш загадкових у світі науки. 


        Багато дослідників біографії вченого стверджують, що вона така ж відносна, як і його теорія. 
      Ейнштейн народився 14 березня 1879 року в німецькому містечку Ульма. За даними біографів, його перше наукове дослідження відбулося, коли йому виповнилося три роки. На день народження батьки подарували йому компас, який став згодом його улюбленою іграшкою. Як виявилося, з дитинства у майбутнього нобелівського лауреата були проблеми з мовою. Кожну фразу, яку він готувався вимовити, навіть найпростішу, хлопчик довго повторював про себе, рухаючи губами, розповіла молодша сестра вченого Майя Вінтелер-Ейнштейн.
      Після переїзду сім'ї у Мюнхен, Ейнштейн почав навчатися в гімназії. Однак він волів вивчати улюблені науки самостійно, що дало свої результати: в точних науках Ейнштейн далеко випередив однолітків. При цьому Ейнштейн багато читав і чудово грав на скрипці. Пізніше, коли вченого запитували, що наштовхнуло його на створення теорії відносності, він посилався на романи Федора Достоєвського та філософію Стародавнього Китаю. 
    У 1925 році в Берліні учений завершив свій шедевр - загальну теорію відносності. У ній викладалося зовсім нове уявлення про простір та час. Крім інших явищ, робота передбачила відхилення світлових променів у гравітаційному полі, що згодом підтвердили англійські вчені. Нобелівську премію з фізики Ейнштейн одержав у 1922 році, але не за теорію, а за пояснення фотоефекту - вибивання електронів з деяких речовин під дією світла.
   В оприлюдненій переписці вченого розповідається, що велику частину Нобелівської премії Ейнштейн інвестував у Сполучені Штати, проте втратив майже все через Велику депресію. А незважаючи на визнання, як вченого, у Німеччині його постійно переслідували. Однак у березні 1933 він заявив про свій вихід з прусської Академії наук і невдовзі переїхав у США, де почав працювати в інституті фундаментальних фізичних досліджень в Прінстоні.        
      Ейнштейна, як і багатьох вчених, турбувало питання ядерної зброї. В останні роки свого життя він разом з кількома найвідомішими вченими світу звернувся до урядів усіх країн з попередженням про небезпеку застосування водневої бомби. 
     Як з'ясувалося, вчений також мав шанс спробувати себе в політиці: у 1952 році помер ізраїльський президент, і прем'єр-міністр Ізраїлю Давид Бен-Гуріон запросив Ейнштейна на посаду глави держави. Однак учений відмовився.      
     Смерть великого вченого оточена таємницею, зазначають дослідники. За легендою, разом з ним закопали попіл його робіт, які він спалив перед смертю. Ейнштейн вважав, що вони можуть нашкодити людству. Дослідники вважають, що секрет, який забрав із собою Ейнштейн, дійсно міг перевернути світ.
Цікаві факти з життя А. Ейнштейна
Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://www.linkwithin.com/install?platform=blogger&site_id=2581928&url=https%3A//fizika-bcpto.blogspot.com/&email=irinaman11011969%40gmail.com