вівторок, 25 квітня 2017 р.


26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. У Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання. Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.                                             Фільм: 10 моторошних фактів про Чорнобиль

неділя, 9 квітня 2017 р.





12 квітня, світ відзначає День авіації та космонавтики − професійне свято працівників космічної галузі. Ця визначна дата присвячена першому польоту людини в космос − великій події, що дозволила людству заглянути за межі Земної оболонки.





День космонавтики: трохи історії

Чим знаменна дата 12 квітня 1961 року? Цього дня радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі “Восток-1” вперше за всю історію людства облетів навколо нашої планети. Його політ тривав 108 хвилин. 



                      Як це було (відео)

У 1962 року Указом Президії Верховної Ради СРСР був встановлений День авіації і космонавтики, а через 6 років, в 1968 році, це свято отримало міжнародний статус. 
День космонавтики: цікаві факти про космос

§ Космос завжди був привабливим для людини – чи писала вона вірші, чи складала легенди або займалася вивченням і освоєнням космічних просторів. Наш Всесвіт − це незвичайне і незбагненне місце, яке людина намагається зрозуміти протягом усієї своєї історії. З ним пов’язано безліч цікавих фактів і історій.
§  На думку вчених, життя на Землі стала можливим завдяки безлічі різних збігів і факторів, що супроводжували Великий Вибух: якби гравітація була трошки сильнішою чи слабшою або ж вибух поширювався трохи швидше або повільніше − і виникнення людини було б неможливим.
§  Загальна кількість зірок у Всесвіті складає 10 квінтильйонів, (10 з 21 нулями) причому, їх набагато більше, ніж піщинок на всій Землі.
Першою людиною, яка подивилася на космос через телескоп, був Галілео Галілей понад чотири століття тому.
§  Першими собаками-космонавтами, що здійснили півстоліття тому орбітальний політ навколо Землі і благополучно повернулися додому, були безпородні Білка і Стрілка.
§  Супутник Землі Місяць щорічно віддаляється від нас приблизно на 4 см через зменшення періоду обертання Землі на 2 мілісекунди в день.
§  Світло далеких зірок летить крізь космічний простір зі швидкістю 300 000 км/с, а тому ми споглядаємо за зірками зараз, але бачимо їх такими, якими вони були десятки мільярдів років тому, причому, багатьох із них вже немає.
§  За підрахунками вчених, вік Сонця становить приблизно 4,6 млрд. років і зараз воно перебуває десь на середині свого життєвого циклу. Приблизно за 1 млрд. років через збільшення його яскравості і температури на Землі повністю зникне життя в її сучасному розумінні.
§  Маса Сонця становить 99,2% маси всієї Сонячної системи, і лише 0,2% припадає на всі інші планети, супутники, астероїди і інші матерії, включаючи людей на Землі.
§  Щороку з космосу на Землю падає приблизно 210 тисяч метеоритів, але вони не досягають поверхні Землі, тому що встигають згоріти в атмосфері. 
§  Великою популярністю у землян користуються послуги “Місячного посольства”, що займається продажем позаземних ділянок. І хоча юридичної сили ці угоди не мають, власниками ділянок позаземної тверді в період з 1980 року і до сьогодні стали близько 4 млн. осіб зі 180 країн світу.

  

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
http://www.linkwithin.com/install?platform=blogger&site_id=2581928&url=https%3A//fizika-bcpto.blogspot.com/&email=irinaman11011969%40gmail.com